Най-добрите факти за тайните на отглеждането на рапица
Най-добрите факти за тайните на отглеждането на рапица
Blog Article
Тип на почвата и влагозависими граници на обработваемост на почвите:
Но има още едно общо условие: колкото е по-висока температурата на почвата, толкова по-активно работят микроорганизмите. Следователно, колкото по-рано вие обработите терена, толкова повече полза ще имате от това. Можете да обработите почвата с подобни вещества или преди да почистите растенията, или след това. И в двата случая ще имате полза.
Да се подбират сортове (хибриди) толерантни на болестта.
Кулинарното изложение “Мистичната вяра в хляба” открива Празниците в Долината на тракийските...
Дълбочината на обработка при подготовка на семенното легло зависи от изискванията на съответната култура.
Важно: Да се има предвид, че пролетната рапица става плевелен фон в землището за следваща евентуално след години зимна рапица, така че след жътвата много важно мероприятие е дружното провокиране на самосевката и нейното унищоважаване.
Друго важно предимство на рапицата е, че използвана като междинна култура, тя освобождава най-рано площите и ги оставя чисти от плевели за следващите култури. Рапицата може да се използва както за зелено торене (оризища), така и за зелен фураж с висока хранителна стойност.
Управление на остатъците от реколтата Управление на остатъците от реколтата
Функционалните "бисквитки" помагат да се изпълняват определени функции, като споделяне на съдържанието на уебсайта в платформи за социални медии, събиране на отзиви и други функции на трети страни. Изпълнение Изпълнение
Тези "бисквитки" осигуряват основни и защитни обработване на рапица функции за сигурността на уебсайта, анонимно. Функционално Функционално
Какъвто и метод да сте избрали – не разбивайте буците пръст, нека те постепенно се пропият с влага, през пролетта земята ще се превърна във фина смес, която само трябва да заравните с гребло.
През есента се развива трето поколение на неприятеля. Възрастните оси летят до края на октомври и снасят яйцата си по семеделите и първите същински листа. Младите лъжегъсеници се хранят по долната страна на листата, като ги нагризват под формата на малки ямички.
всички малки и недоразвити семена трябва да бъдат отстранени.
При появата на мана по рапицата хипокотилът, семеделите и вегетационния връх на младите растения са обхванати от хлоротични петна, покрити от долната страна с белезникав налеп.